Firmaet startet opp i 1986. I 1993 ble firmaet omorganisert i aksjeselskap. Firmaet innehar sentral godkjenning

Verksted ligger på Kortgarden i Molde kommune, med kontorlokaler i Molde.



Styreformann: Leif Atle Nordhaug

Firmaet har i dag 27 ansatte og:

 

  • 15 gravemaskiner 0,85 - 60 tonn
  • 1 borerigg
  • 3 dumpere
  • 5 lastebiler
  • 2 trekkvogner m/ maskinhenger og tippsemi
  • 2 hjullastere, 1 beltelaster
  • 1 Traktorer
  • 1 Laser-grader (minihøvel)
  • Div. utstyr som:
    • Valser
    • Grøftesikringsutstyr
    • Totalstasjon ( Topcon enmannsstasjon )
    • Laserutstyr
    • GPS ( Topcon )


Arbeidsområdet ligger hovedsakelig i Molde og nærliggende kommuner.

 

 

   Navn  Ansatt  Hovedoppgaver  E-post
 Nordhaug, Leif Atle  01.01.1993  Styreformann,  Daglig Leder  leif-atle@la-nordhaug.no
 Pedersen, Gunvald  01.09.1999  Prosjektleder, Ingeniør oppmåling  gunvald@la-nordhaug.no
 Folkestad, Barbro  07.11.2011  Kontoransvarlig

 post@la-nordhaug.no

 barbro@la-nordhaug.no

   Kaborg, Tone  14.11.2013  Regnskapsmedarbeider

 tone@la-nordhaug.no

Dziurbas, Zygmunt 07.06.2004 Verkstedarbeider  
 Lasocha, Piotr  09.08.2004  Verkstedansvarlig  
 Evensen, Odd Arne  01.08.1995  Lastebilsjåfør, Gravemaskinfører

 od.evensen@online.no

 Mjelve, Jørgen  12.08.2003   Gravemaskinfører

 mjelve85@gmail.com

Stian Sæter 02.02.2017  Maskinfører og reparatør  
 Aasen, Brynjar  17.03.2005  Gravemaskinfører  aakermanh7@hotmail.com
 Romuld, Rune  01.11.1994  Lastebilsjåfør  
 Hagrup, Kjell Arne  02.05.2014  Gravemaskinfører  khagrup@yahoo.no
 Tvedt, Kåre  01.05.1994  Lastebilsjåfør  gjai486@online.no

 Vassgård, Gunnar  Georg

 01.01.1993  Gravemaskinfører  
 Øverås, Henning  20.03.1996  Gravemaskinfører  
 Mekvik, Arne Magne  01.04.1996  Anleggsleder, Skytebas,  Boreriggfører,
 

arne.mekvik@la-nordhaug.no

 Audibert, Dylan  22.06.2015   Lærling  
 Undlien, Geir Arne  01.07.2013  Lastebilsjåfør  huslia@live.no
 Talberg, Stein Are  01.11.2013   Maskinfører, Lastebilsjåfør  elyppo@gmail.com
 Melland, Leif  27.03.2013  Anleggsarbeider  le-mella@hotmail.com

 Folkestad, Jørgen  24.06.2013  Hjelpearbeider  jfolkestad1@hotmail.com
 Andersen, Rolf Petter  04.05.2012  Skytebas, Boreriggfører  rp-al1234@hotmail.com
Berg, Espen 13.11.2014 Gravemaskinfører

burg126@hotmail.com

Volden, Gunnar 27.10.2014 Kontroller gunnar@la-nordhaug.no
Svensli, Kåre 15.08.2016 Maskinfører  
Hammervoll, Otto 08.08.2016 Maskinfører  
Merringdal, Svein Egil 19.07.2016 Hjelpearbeider